Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

Νήαρ Ηστ - Δάφνη Δαφνίου 57 - 46

Σπουδαία νίκη με ανατροπή πέτυχε η ομάδα μας σήμερα εντός έδρας με αντίπαλο τη Δάφνη Δαφνίου με σκορ 57 - 46!
Ήταν ένα καταπληκτικό παιχνίδι που στην αρχή ξεκίνησε στραβά για την ομάδα μας. Η Δάφνη μπήκε ψυχωμένη, επέβαλλε το ρυθμό της και ως φυσική συνέπεια προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο 10 - 11. Το δεύτερο δεκάλεπτο τα πράγματα χειροτέρεψαν για την ομάδα μας με επιμέρους σκορ 09 - 16 και την Νήαρ να μη φαίνεται να μπορεί να βάλει τη μπάλα στο καλάθι.
Στην επανάληψη, το τρίτο δεκάλεπτο φάνηκε να ξεκινά στο ίδιο μοτίβο, ωστόσο η ομάδα μας ξύπνησε, πείσμωσε και με καταπληκτική άμυνα, 4 τρίποντα και συνολικά 23 πόντους σε ένα δεκάλεπτο γύρισε το παιχνίδι! Μετά από την έκρηξη του τρίτου δεκαλέπτου, η ομάδα μας πήρε προσπάθειες, πίεσε ακόμα περισσότερο στην άμυνα και δεν άφησε πολλά περιθώρια στη Δάφνη Δαφνίου.
Αξίζει να σημειωθεί ότι οι 57 πόντοι είναι οι περισσότεροι που έχει σκοράρει η ομάδα στο φετινό πρωτάθλημα, ενδεικτικό του πόσο πολύ ήθελαν τη νίκη σήμερα τα κορίτσια μας!
Από τη Δάφνη Δαφνίου ξεχώρισε η Σωτηρίου με 25 πόντους.
Συγχαρητήρια στον προπονητή και τα κορίτσια μας για την εμφάνισή τους σήμερα! Καλή συνέχεια στην ομάδα της Δάφνης Δαφνίου.