Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

Κορασίδες: Νήαρ Ηστ - Ιάσων ΑΕΣ Κολωνού 50 - 43

Το δικό της μικρό σερί χτίζει σιγά σιγά η ομάδα των κορασίδων μας με τη δεύτερη νίκη στη σειρά μετά από αυτήν της προηγούμενης εβδομάδας, με αντίπαλο τον Ιάσωνα Κολωνού!
Η ομάδα μας κατέβηκε στο γήπεδο με πρόβλημα τραυματισμού, ωστόσο οι κοπέλες που ήρθαν από τον πάγκο έδωσαν επιθετικές λύσεις χαρίζοντας στην ομάδα την πολύτιμη αυτή νίκη!
Με εμφανώς ανεβασμένη ψυχολογία, οι παίκτριές μας κυνήγησαν μπάλα, έπαιξαν μυαλωμένα, πήραν προσπάθειες και έτρεξαν στον αιφνιδιασμό.
Φαίνεται ότι σιγά σιγά τα κορίτσια βρίσκουν τα πατήματά τους και παλεύουν κάθε παιχνίδι.
Στο αμειγώς αγωνιστικό κομμάτι, με 13 πόντους στο πρώτο και 18 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο, το ημίχρονο μας βρήκε να προηγούμαστε 31 - 15. Το γεγονός ότι ο Ιάσονας κέρδισε στο επιμέρους σκορ στα άλλα δύο δεκάλεπτα δεν ήταν αρκετό για να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα, με το παιχνίδι να λήγει 50 - 43 υπέρ της Νήαρ!
Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας και την προπονήτρια! Καλή συνέχεια στον Ιάσονα και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Τα δεκάλεπτα:
1ο: 13 - 09
2ο: 18 - 06
3ο: 10 - 15
4ο: 09 - 13

Νήαρ Ηστ (Τραγογιάννη): Λιατίφη Ο. 14, Ερσενιάν Ν. , Χατζηπέτρου Α. -Δ. 4, Καμουζα Κ., Αμπαζι Α. 6, Σακαρέλλου Δ., Αμαραντίδου Α. 5, Μποτσίβαλη Μ. 4, Αθανασοπούλου, Φρίσκου Γ. 12, Παπαγεωργίου Ι. 5
Ιασον Κολωνού (Λερη): Κριεζή Α.. Λερη Κ. 13, Διαμαντοπούλου Α., Σκαλουμπακα Ν., Μπονιάκου Ι. 4, Γκολώνη Β., Στασινου Μ., Γκόλωνη Μ. - Ζ., Πισινιση Α. 11, Στεφανοπούλου Ν. 7, Μανωλιδάκη - Νέτη Μ.-Ν. 8