Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

Γυναικείο: Γ.Σ. Αμαρουσίαου - Νήαρ Ηστ 51 - 47 (παρ.)

Πολύ κοντά στη νίκη έφτασε η ομάδα μας απόψε, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής απέναντι στο Μαρούσι εκτός έδρας, καθώς ηττήθηκε στην παράταση με 51 - 47.
Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος από την αρχή με την ομάδα μας άλλοτε να προηγείται και άλλοτε να μένει πίσω με μία διαφορά που δεν άνοιξε πάνω από 6 πόντους. Το πρώτο δεκάλεπτο ανήκε στο Μαρούσι που μπήκε πιο ζεστό στο παιχνίδι. Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα πράγματα ισορρόπησαν και το ημίχρονο μας βρήκε να είμαστε πίσω με σκορ 22 - 18. Στην επαναφορά, το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο και στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι έγινε για γερά νεύρα καθώς όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.
Με το σφύριγμα της λήξης και της τέταρτης περιόδου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 44 - 44. Δυστυχώς, στην παράταση το Μαρούσι ήταν πιο αποτελεσματικό στα τελειώματα και πήρε το ροζ φύλλο.
Παρά τα 29 φάουλ που καταλογίστηκαν στην ομάδα μας και παρά τις απουσίες που είχαμε αυτήν την αγωνιστική, όσες κατέβηκαν πάλεψαν με ζήλο για ένα παιχνίδι που για τους αντιπάλους μάλλον φάνταζε πιο εύκολο από ό,τι τελικά ήταν.
Συγχαρητήρια στον προπονητή και τα κορίτσια μας. Συγχαρητήρια στο Μαρούσι και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.