Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

Γυναικείο: Α. Ο. Νήαρ Ηστ - Φ.Ο. Τούφας 17 - 17 (διακόπηκε)

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν οι δύο ομάδες το μεσημέρι της Κυριακής στην Καισαριανή αφού ο αγώνας διακόπηκε λόγω διακοπής ρεύματος στην ευρύτερη περιοχή 4 λεπτά πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο.
Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν τόσο ανορθόδοξο όσο και το τέλος του αφού η ομάδα της Τούφας προηγήθηκε 0 - 13, σκορ που - ευτυχώς - αφύπνισε τις παίκτριες της Νήαρ οι οποίες με ένα επιμέρους σερί 17 - 4 έφεραν το παιχνίδι στα ίσα.
Αξίζει να σημειωθεί ότι στο δεύτερο δεκάλεπτο (όσο βέβαια παίχτηκε) ο ΦΟΑ έβαλε μόλις έναν πόντο.
Μετά τη διακοπή του αγώνα, διαιτητές, παίκτες, προπονητές και θεατές περίμεναν μήπως έρθει το ρεύμα αλλά τελικά μετά από συνεννόηση προπονητών και γραμματείας το φύλο αγώνα έκλεισε και η συνέχεια θα δοθεί άλλη μέρα!
Θα περιμένουμε λοιπόν τις προσεχείς ημέρες για να δούμε την έκβαση αυτού του αγώνα που ομολογουμένως είναι ιδιαίτερα σημαντικός για τη σωτηρία και των δύο ομάδων.