Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

Γυναικείο: ΑΟ Νήαρ Ηστ - Άμιλλα Περιστερίου 54 - 41

Για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β'ΕΣΚΑ Γυναικών, σήμερα στο κλειστό της Νήαρ η ομάδα μας επικράτησε της Άμιλλας Περιστερίου με σκορ 54-41, πετυχαίνοντας τη δεύτερη στη σειρά νίκη της στο πρωτάθλημα !

Η ομάδα μας ξεκίνησε καλά και παίζοντας ικανοποιητικά στο πρώτο μισό του πρώτου δεκαλέπτου προηγήθηκε με 8-3, στη συνέχεια η Αμιλλα ισορρόπησε, μείωσε τη διαφορά και το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε 8-7. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν πολύ νευρική και άστοχη, η Αμιλλα ήταν καλύτερη και πήρε μία διαφορά 6 πόντων κλείνοντας το ημίχρονο 16-22.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν πολύ καλή, μαχητική κάτω από τα καλάθια, αρκετά πιό εύστοχη βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση από αρκετές παίκτριες κι έτσι επικράτησε πλήρως της Άμιλλας. Με επιμέρους σκορ 19-9 και 19-10 το τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο αντίστοιχα κι έχοντας 4 παίκτριες με διψήφιο αριθμό πόντων, πήρε δίκαια και άξια τελικά τη νίκη με 54-41 !

Πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μας για τη νίκη της και την πολύ καλή εικόνα του 2ου ημιχρόνου !
Συγχαρητήρια και στην ομάδα της Άμιλλας για τον καλό και καθαρό αγώνα τους και καλή συνέχεια !