Κυριακή 20 Μαρτίου 2011

Γυναικείο: ΑΕΚ Περιστερίου - ΑΟ Νήαρ Ηστ 67 - 48

Για την 21η και προτελευταία αγωνιστική (10η του Β' γύρου) του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑ Γυναικών, η ομάδα μας σήμερα στο Περιστέρι γνώρισε την ήττα από  την ομάδα της ΑΕΚ Περιστερίου, με σκορ 67-48.

Αρκετά καλό παιχνίδι παρακολουθήσαμε σήμερα στο κλειστό "Δίδυμα" του Περιστερίου, στο οποίο για μιά ακόμα φορά ο ηλεκτρονικός πίνακας είχε πρόβλημα αφού λειτούργησε μόνο στα πρώτα 9 λεπτά. Και οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό μπάσκετ και  πρόσφεραν καλό θέαμα.

Η ομάδα μας ήταν πολύ καλή στο 1ο και στο 3ο δεκάλεπτο (18-18 και 15-15 τα επιμέρους σκορ των δεκαλέπτων). Η ΑΕΚ απέκτησε προβάδισμα 11 πόντων στο 2ο δεκάλεπτο το οποίο και συντηρούσε στη συνέχεια, η ομάδα μας κάποια στιγμή κατάφερε στο 3ο δεκάλεπτο να μειώσει στους 8 πόντους, αλλά η ατυχία σε αρκετές καλές ενέργειες των παικτριών μας, η αστοχία μας στο περιφερειακό σουτ και η κούραση προς το τέλος του παιχνιδιού, έδωσαν την ευκαιρία στην έμπειρη ομάδα της ΑΕΚ στο τέλος του παιχνιδιού να ανεβάσει τη διαφορά και να κατακτήσει τελικά δίκαια και καθαρά τη νίκη.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας για την προσπάθειά τους και την καλή γενικά εμφάνισή τους !
Συγχαρητήρια στην ομάδα της ΑΕΚ για τη νίκη της και καλή συνέχεια στη φάση των play-off !

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ  67 - 48

Διαιτητές: Αργυρούδης, Νικητόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-18, 35-24, 50-39, 67-48

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κωστόπουλος): Παυλίδου, Ξηρογιάννη, Μητράκου, Γκρίτζαλη 16, Πατέλη 10(1), Καναβάρου 4, Πρωτονοτάριου 7, Καούνη, Κασνέστη 20(3), Γαλανοπούλου, Γκάτση 4, Χατζηδάκη 6(2).

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καλαμάρας): Σιδεράκη 15, Κεχαγιά 2, Ζιαζοπούλου, Κιόρογλου, Τσικουδή 7, Μπότση 8, Στρατηγού 3, Παναγιωτοπούλου 2, Ρουμελιώτη 11.