Κυριακή 13 Φεβρουαρίου 2011

Γυναικείο: ΑΟ Νήαρ Ηστ - ΓΣ Κορωπίου 44 - 39

Για την 17η αγωνιστική (6η του Β' γύρου) του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑ Γυναικών, η ομάδα μας νίκησε στο κλειστό της Νήαρ την ομάδα του ΓΣ Κορωπίου με σκορ 44-39.

Γνωρίζαμε σήμερα πως η νίκη ήταν μονόδρομος για να μπορέσει η ομάδα να διεκδικήσει την παραμονή της στην κατηγορία. Το γεγονός αυτό γέμισε άγχος την ομάδα μας που μπήκε πολύ νευρικά στο παιχνίδι. 1ο και 2ο δεκάλεπτο δεν μπορέσαμε να ηρεμήσουμε και να παίξουμε σωστά με αποτέλεσμα η ομάδα του Κορωπίου να βρίσκεται συνεχώς μπροστά στο σκορ και να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 20-24.
Στο 3ο δεκάλεπτο όμως η ομάδα μας έπαιξε αρκετά καλά, έβγαλε σωστές επιθέσεις, ήταν εύστοχη, πίεσε στην άμυνα και με σκορ δεκαλέπτου 17-4 πέρασε μπροστά κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο προηγούμενη με 9 πόντους, 37-28. Στο 4ο δεκάλεπτο η διαφορά έπαιζε στους 10 πόντους, η ομάδα του Κορωπίου στα τελευταία λεπτά προσπάθησε, εκμεταλλεύτηκε κάποια λάθη μας και μείωσε τη διαφορά, για να τελειώσει τελικά το παιχνίδι με την ομάδα μας να παίρνει μία πολύ σημαντική βαθμολογικά νίκη με σκορ 44-39.

Συγχαρητήρια στην ομάδα μας για τη νίκη της !
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Κορωπίου για την προσπάθειά της !

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ  44 - 39

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Πέτρου

Δεκάλεπτα: 8-9, 20-24, 37-28, 44-39

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καλαμάρας): Σιδεράκη 10, Κεχαγιά 2, Σουλέ, Τσικουδή 8, Μπότση 2, Παναγιωτοπούλου, Μπαλαμπάνη, Ρουμελιώτη 22(3).

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ (Παπαμιχάλης): Μητσοπούλου 3(1), Κώστα 13, Φουρλιά 5(1), Πίντζου 1, Κρητικού, Σαρρή 6, Δανάκη 7(1), Σκουμποτή 1, Μποτούλα 3(1), Μπάμπη, Γιάννη, Σπέη.