Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2011

Γυναικείο: ΓΣ Αμαρουσίου - ΑΟ Νήαρ Ηστ 52 - 29

Για την 14η αγωνιστική (3η του Β' γύρου) του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑ Γυναικών, η ομάδα μας σήμερα στο κλειστό του Αμαρουσίου γνώρισε την ήττα από τον ΓΣ Αμαρουσίου με σκορ 52-29.

Πολλά τα προβλήματα σήμερα για την ομάδα μας τα οποία φάνηκαν ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο καταφέραμε να είμαστε κοντά στο σκορ, με σκορ ημιχρόνου 26-18.
Η ελλιπής προετοιμασία της ομάδας όλη την εβδομάδα λόγω ασθενειών, με τα μισά σχεδόν κορίτσια  να έχουν προβλήματα υγείας λόγω ιώσεων κλπ, φάνηκε στη συνέχεια καθώς στο δεύτερο ημίχρονο σχεδόν παραδώσαμε τα όπλα και απλά παρακολουθούσαμε την ομάδα του Αμαρουσίου να μεγαλώνει τη διαφορά, σε ένα παιχνίδι που οι διαιτητές πρέπει να σφύριξαν βήματα πάνω από 20 φορές !

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Αμαρουσίου για τη νίκη της και καλή συνέχεια !
Περαστικά στα κορίτσια μας, ελπίζουμε ο τραυματισμός της Αναστασίας  να μην αποδειχθεί σοβαρός και έτσι η ομάδα μας να εμφανιστεί καλύτερη στο δύσκολο επόμενο παιχνίδι στην Καισαριανή με τον Προμηθέα.

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ  52 - 29

Διαιτητές: Μακρής, Δημητριάδης

Δεκάλεπτα: 11-8, 26-18, 37-24, 52-29

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Καραμπελιάς) : Κυριακέα 6(1), Αργυρού 1, Νίκα 7(1), Σαβόγλου 3, Αυξεντή Ε. 4, Μαρκή 2,  Καίσαρη 16 (3), Κωνσταντέλλου 1, Καραντζά 8, Λογοθέτη 4, Ρουκουνάκη.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καλαμάρας) : Σιδεράκη 5, Κεχαγιά 4, Βεϊοπούλου, Κιόρογλου, Τσικουδή 1, Μπότση 5, Στρατηγού 5, Παναγιωτοπούλου, Μπαλαμπάνη, Σουλέ 4, Ρουμελιώτη 5.