Σάββατο 8 Ιανουαρίου 2011

Κορασίδες: Φιλαθλητικός ΟΑ - ΑΟ Νήαρ Ηστ 49 - 43

Με ήττα ξεκίνησε η ομάδα μας τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2011. Για την 13η αγωνιστική (2η του Β' γύρου) του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑ Κορασίδων, η ομάδα μας σήμερα στο κλειστό του Γουδίου γνώρισε την ήττα από την ομάδα του Φιλαθλητικού με σκορ 49-43.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και ήταν σε όλη τη διάρκεια της 1ης και της 2ης περιόδου καλύτερη από την ομάδα του Φιλαθλητικού. 10-15 και 8-12 τα επιμέρους σκορ των δύο πρώτων δεκαλέπτων και η ομάδα μας έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 18-27, παίζοντας αρκετά καλά κατά διαστήματα, βρίσκοντας λύσεις τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση.
Το γνωστό μας μπλακ άουτ του 3ου δεκαλέπτου όμως έκανε για άλλη μιά φορά την εμφάνισή του και με σκορ δεκαλέπτου 19-4 η μαχητική ομάδα του Φιλαθλητικού πέρασε μπροστά κλείνοντας την 3η περίοδο προηγούμενη με 37-31 ! Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι σε 41-41, αλλά η εκνευριστική αστοχία μας και τα λάθη μας στα τελευταία λεπτά έδωσαν τη νίκη στην ομάδα του Φιλαθλητικού με τελικό σκορ 49-43.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια του Φιλαθλητικού για τη νίκη τους και καλή συνέχεια !
Η ομάδα μας κάτι θα πρέπει να κάνει με το καταραμένο για μας 3ο δεκάλεπτο ! Σε αρκετά παιχνίδια το καταστροφικό 3ο δεκάλεπτο μας έχει στερήσει μερικές νίκες !

Καλή Χρονιά σε όλες και όλους, με υγεία και χωρίς τραυματισμούς !

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ  49 - 43

Δεκάλεπτα: 10-15, 18-27, 37-31, 49-43

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ (Σερδενές): Ράπτη 4, Βόκση, Μούτσκου 10, Καλούζνα 10, Μπάλλα 13, Κυριαζή 8, Μακόλι 2, Πετρουλάκη 2, Γιάννη.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Πιλικιάν): Λιατίφη, Σιδεράκη 15, Τσίπρα 6, Καμουζά, Μποτσιβάλη, Ερτσενιάν, Αμαραντίδου, Ραβανόγλου, Σώμου 4, Βεϊοπούλου 18, Φρίσκου, Λιακοπούλου.