Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2010

Γυναικείο: ΑΟ Νήαρ Ηστ - ΑΕΚ Περιστερίου 39 - 54

Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β'ΕΣΚΑ Γυναικών, σήμερα στο κλειστό της Νήαρ η ομάδα μας ηττήθηκε από την ΑΕΚ Περιστερίου με σκορ 39-54.

Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και με πολύ καλή άμυνα και καλή παραγωγή στην επίθεση ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με 17-14, με την Γκρίτζαλη να πετυχαίνει τους 13 από τους 14 πόντους της ΑΕΚ ! Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα κορίτσια μας συνέχισαν το ίδιο καλά, έφθασαν τη διαφορά μέχρι τους 7 πόντους αλλά από τα μισά του δεύτερου δεκαλέπτου και μετά η έμπειρη και πιό δυνατή ΑΕΚ άρχισε να ροκανίζει τη διαφορά και στα τελευταία 2 λεπτά να περνάει μπροστά, κλείνοντας τελικά το ημίχρονο με 24-29.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της ΑΕΚ, παίζοντας δυνατά μέσα στη ρακέτα και με τις Γκρίτζαλη και Κασνέστη να επικρατούν στις μονομαχίες τους και να σκοράρουν σχετικά εύκολα, πήρε μιά διαφορά 8 πόντων στο τρίτο δεκάλεπτο και στο τέταρτο δεκάλεπτο κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ με τη διαφορά να παίζει από 10 μέχρι 15 πόντους, και τελικά δίκαια και καθαρά να πάρει τη νίκη με 39-54.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για τον καλό αγώνα τους και καλή συνέχεια !

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 39 - 54

Διαιτητές: Βασιλάκης, Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 17-14, 24-29, 31-39, 39-54

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καλαμάρας) : Μούντζια, Κεχαγιά 3, Ζιαζοπούλου, Κιόρογλου, Παππά, Τσικουδή 11, Μπότση 8, Στρατηγού 1, Παναγιωτοπούλου, Μπαλαμπάνη 5, Σουλέ 2, Ρουμελιώτη 9(1).

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κωστόπουλος) : Παυλίδου, Ξηρογιάννη 4, Μητράκου, Γκρίτζαλη 24(1), Πατέλη 1, Καναβάρου 1, Πρωτονοτάριου, Καούνη, Κασνέστη 15, Αφεντάκη, Γαλανοπούλου 2, Χατζηδάκη 7(1).