Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2010

Γυναικείο: Ακαδημία 2008 - ΑΟ Νήαρ Ηστ 43 - 34

Για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β'ΕΣΚΑ Γυναικών, σήμερα στην Ηλιούπολη η ομάδα μας ηττήθηκε από την Ακαδημία 2008 με 43-34.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι κάνοντας ένα 0-5 αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Η Ακαδημία ισορρόπησε γρήγορα το παιχνίδι και το πρώτο δεκάλεπτο τέλειωσε 8-8. Τα πολλά λάθη μας στη συνέχεια του παιχνιδιού, οι βιαστικές επιλογές, η αστοχία στα σουτ και γενικά η αδικαιολόγητη νευρικότητα της ομάδα μας, έδωσαν την ευκαιρία στην Ακαδημία να περάσει εύκολα μπροστά στο 2ο δεκάλεπτο κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο με 23-12  κι έκτοτε να μην απειληθεί σοβαρά. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο (6-6 και 14-16 το 3ο και 4ο δεκάλεπτο αντίστοιχα), αλλά η ομάδα μας δεν μπόρεσε να πλησιάσει περισσότερο από τους 8 πόντους και να απειλήσει σοβαρά.

Συγχαρητήρια στην Ακαδημία για τη νίκη της και καλή συνέχεια ! Από την ομάδα μας το μόνο που κρατάμε από το σημερινό κακό παιχνίδι της είναι η εξαιρετική εμφάνιση σε άμυνα κι επίθεση της Ιωάννας Τσικουδή που ελπίζουμε να συνεχίσει έτσι !

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 43 - 34

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 8-8, 23-12, 29-18, 43-34

ΑΚΑΔΗΜΙΑ 2008 (Νικολουδάκος): Αναγνωστοπούλου, Κάβουρα 10, Χατζηθεοδώρου 1, Μουμούρη, Ιωάννου 3 (1), Μπιτούνη, Σταυρίδη, Αδαμάκου 2, Λάππα 6, Καφρίτσα, Πήττα 4, Ζωγραφάκη 17.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καλαμάρας):  Μούντζια, Κεχαγιά 2, Ζιαζοπούλου, Κιόρογλου, Παππά, Τσικουδή 18, Μπότση 11, Στρατηγού, Παναγιωτοπούλου, Μπαλαμπάνη, Σουλέ 1, Ρουμελιώτη 2.