Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2010

Κορασίδες: ΑΟ Νήαρ Ηστ - ΑΕΣ Γαλατσίου 45-55

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας με 45-55 από την πολύ καλή ομάδα του Γαλατσίου στο παιχνίδι που έγινε στην Καισαριανή για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος κορασίδων.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο και βρήκε τις ομάδες ισόπαλες 9-9. Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν πολύ καλή με αποτέλεσμα να προηγηθεί στο ημίχρονο με 25-19. Στο 3ο δεκάλεπτο τα πολλά συνεχή λάθη μας τα εκμεταλλεύτηκαν τα κορίτσια του Γαλατσίου και επικράτησαν πλήρως με αποτέλεσμα να προηγηθούν με τη μέγιστη διαφορά του αγώνα 34-47. Στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα μας προσπάθησε να πλησιάσει στο σκορ, κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στους 7 πόντους αλλά η κούραση και τα λάθη και πάλι δεν άφησαν τα περιθώρια για κάτι καλύτερο. Ετσι το Γαλάτσι δίκαια κατέκτησε τη νίκη με 45-55.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για τον καλό αγώνα τους και καλή συνέχεια !

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ - ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ  45-55

Δεκάλεπτα: 9-9, 25-19, 34-47, 45-55

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Πιλικιάν) : Λιατίφη 2, Σιδεράκη 29 (2), Τσίπρα 7, Ερτσενιάν 2, Καμουζά, Ραβανόγλου, Αμαραντίδου, Παπαγεωργίου 5, Σώμου, Βεϊοπούλου, Μποτσιβάλη, Φρίσκου.

ΑΕΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ (Δεληνιάτης) : Κώττη-Δόμπρετς 4, Ζυγογιάννη 12 (2), Φουράκη 24, Μήτρου 9, Σταθέλου, Βιτζηλαίου Α. 2, Στυλιανέση 2, Κανίνια 2, Κωτσολάκου, Παπαδημητρίου, Τοπούλη.