Τρίτη 12 Οκτωβρίου 2010

Κορασίδες : ΑΟ Μελισσίων - ΑΟ Νήαρ Ηστ 44-38

Για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' κατηγορίας κορασίδων ΕΣΚΑ, το Σάββατο 25/9/2010 η ομάδα μας γνώρισε την ήττα από την ομάδα των Μελισσίων με σκορ 44-38, στο κλειστό των Μελισσίων.

Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν εξαιρετική, αν και άστοχη σε αρκετά εύκολα καλάθια και ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ, μέχρι και 10 πόντους ... στο 2ο και ιδιαίτερα στο τελευταίο 10λεπτο, λίγο η κούραση και περισσότερο η αστοχία των κοριτσιών μας, έδωσε το δικαίωμα στην πολύ καλή ομάδα των Μελισσίων να περάσει μπροστά και στο τέλος να πάρει τη νίκη.

Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για τον καλό και καθαρό αγώνα τους ... Καλή συνέχεια !

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 44-38

Δεκάλεπτα: 6-10, 17-21, 27-30, 44-38

ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ: Κανατούλα, Σεββά 6, Δεσποτίδη, Πατούχα 4, Δούρου 12, Τζίβα 4, Πολύζου 10, Κοτζαγεώργη Ε., Μπουζινέκη, Κοτζαγεώργη Κ., Γιώτα 8

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ: Λιατίφη, Σιδεράκη 10, Τσίπρα 4, Ερτσενιάν, Καμουζά, Ραβανόγλου, Αμαραντίδου 1, Παπαγεωργίου, Σώμου 14, Βεϊοπούλου 9, Μαράντου, Μποτσιβάλη.